آموزش آزمون آیلتس

همه آن چیزی که باید در مورد آیلتس بدانید

آیلتس چیست؟

آیلتس;  آزمون معتبر بین المللی است که توسط IDP استرالیا برگزار میشود و برای اثبات دانش زبانی فرد از آن استفاده میکنند.

تمام موسسات آموزشی و دانشگاه های دولت های مختلف ، از شما می خواهد با یک مدرک مهارت های زبان انگلیسی خود را نمایش دهید ; که آزمون آیلتس مناسب برای تمام تشکلات علمی آموزشی است.

امتحان آیلتس به طور کلی در دو بخش برگزار میشود. بخش academic ، که مناسب افرادیست که میخواهند ادامه تحصیل داده و یا در یک حوزه تخصصی مشغول به کار شوند مانند کسانی که برای فرصت مطالعاتی در یک دوره کوتاه به یک کشور سفر می کنند. بخش دوم بخش general training، که مناسب افرادیست با هدف مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان مانند برنامه های express entry کشور کانادا.

2000px Man Thinking Cartoon Vector2

کجا امتحان آیلتس بدهیم؟

آزمون آیلتس به طور کلی در بیش از 1600 مکان و 140 کشور برگزار می شود. آزمون آیلتس در بسیاری از شهر های ایران و هرماه برگزار می شود.

برای دانستن مکان های برگزاری آزمون کافیست بر روی لینک زیر کلیک کرده و سپس کشور و شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای نمونه شهر شیراز انتخاب شده است.

https://www.ielts.org/book-a-test/find-a-test-location/location-list/iran/shiraz/tv

زمان برگزاری آزمون آیلتس

امتحان در 4 برگه و به مدت 2:45 دقیقه برگزار می شود. جواب آزمون آیلتس در کمتر از دو هفته اعلام می شود پس برای کسانی که کمبود وقت دارند بسیار عالی است.

هزینه ثبت نام آزمون آیلتس

هزینه ثبت نام آیلتس در ایران 2795000 تومان می باشد. هزینه آزمون در شهر ها و کشور های مختلف از طریق لینک بالا قابل مشاهده می باشد.

بارم بندی آیلتس

سیستم نمره دهی آیلتس

آزمون آیلتس از 0 تا 9 نمره گذاری میشود و به صورت ضریب 0.5 گزارش می شود. در جدول زیر می توانید نمرات را به صورت سطح بندی شده ملاحظه نمایید.

 
غیبت در روز آزمون Did not attempt the test 0
کسی که هیچ اطلاعی در مورد انگلیسی ندارد و فقط چند کلمه نامرتبط به زبان می آورد. Non user 1
کسی که هیچ مهارت ارتباطی ندارد و فقط قادر به استفاده از چند جمله ارتباطی ساده کوتاه می باشد و قادر به درک منظور طرف مقابل نیست. Intermittent user 2
فقط قادر به درک معنای کلی در موقعیت های مشابه است و از کلمات پراکنده و ساده و جملات کوتاه برای نیاز های فوری استفاده میکند و برای فهم انگلیسی نوشتاری و محاوره بسیار دچار مشکل می باشد. Extremely limited user 3
شخص درک ساده از زبان را داراست که محدود به موقعیت های آشناست. برای فهمیدن چیزی که میشنود یا میخواند مرتب دچار مشکل است. با جملات پیچیده آشنایی ندارد. Limited user 4
دارای تسلط جزئی است، منظور کلی را در بیشتر موقعیت ها متوجه می شود ولی کماکان امکان اشتباه وجود دارد. میتواند یک گفتگوی ساده را پیش ببرد. Modest user 5
دارای تسلط موثر و کلی است ولی امکان استفاده از جملات غیردقیق، نامتناسب و یا اشتباه وجود دارد. جملات تقریبا پیچیده را میشناسد و ازآنها استفاده میکند. Competent user 6
به زبان انگلیسی به خوبی مسلط است ولی ممکن است بعضی جاها دقیق نبوده یا منظور را اشتباه بفهمد. به طور کلی توانایی خوبی در استفاده از جملات پیچیده دارد و استدلال دقیق می آورد. Good user 7
شخص به صورت روان بر زبان مسلط بوده و از جملات پیچیده به خوبی استفاده میکند گرچه ممکن است اشتباهات جزئی داشته باشد. Very good user 8
عــــــــــــــالـــــــی! Expert user 9

چگونه band score خود رامحاسبه کنیم؟

سیستم محاسبه ی نمره ی دو آزمون IELTS Academic و IELTS General Training یکسان است.

کارنامه آزمون همانطور که مشاهده میکنید یک نمره ی کل (Overall band score) و Band score های همه ی مهارت ها (Listening, Reading, Speaking, Writing)  را به صورت جداگانه فراهم می کند.

محاسبه Overall Band Score

در واقع میانگین (گرد شده به سمت نزدیکترین نمره و یا نیم نمره ی کامل) نمرات چهار مهارت است.

مثلا اگر یک آزمون دهنده چهار نمره ی مهارت ها را 6.5 ، 6.5 ، 5.5 و 6 گرفته باشد؛ میانگین چهار نمره ی او 6.125 است که overall band score 6 گزارش می شود.

محاسبه نمرات Listening و Reading برای آزمون Academic و General Training

این دو مهارت هرکدام 40 سوال دارند که هر سوال دقیقا یک نمره دارد و نمرات آن به سیستم نمره دهی 0 تا 9 برگردانده می شود.

بخش  Listening برای هردو آزمون مانند یکدیگر است ولی در بخش Reading ژانر و سختی متون متفاوت است.

کاملا طبیعی است که برای گرفتن نمره ی مثلا 7 در مهارت Reading در آزمون General Training باید به سوالات بیشتری به نسبت آزمون Academic پاسخ صحیح بدهید.

میتوانید از جدول زیر برای برگرداندن نمرات خود به band score استفاده کنید:

جدول محاسبه نمره لیسنینگ و ریدینگ در آیلتس آکادمیک و جنرال

محاسبه نمرات مهارت های Speaking و Writing

نمرات band score این دو مهارت با توجه به معیار های خاصی که در مقالات بعدی درمورد آن ها صحبت کردیم توسط ممتحن داده می شوند.

4/5 (2 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button