آموزش آزمون آیلتس

راز های لیسنینگ آیلتس

چیز هایی که همه باید در مورد لیسنینگ بدانند

لیسنینگ آیلتس جنرال و آکادمیک چگونه است؟

لیسنینگ آیلتس در این دو آزمون مانند یکدیگر بوده و تفاوتی ندارند. تعداد 40 سوال در این آزمون وجود دارند که به 4 بخش تقسیم می شوند و برای هر بخش یک صوت پخش می شود.

دقت داشته باشید که هر لیسنینگ فقط و فقط یک بار پخش می شود و فرصت دوباره ای برای شنیدن آن ها در آزمون به شما داده نمی شود.

زمان لیسنینگ چقدره؟؟؟

زمان لیسنینگ به طور کل 40 دقیقه است که آن به این صورت تقسیم می شود. 30 دقیقه برای شنیدن سوال ها و انتخاب کردن جواب برای شما در نظر گرفته می شود و 10 دقیقه جداگانه جداگانه برای وارد کردن جواب ها در پاسخ نامه درنظرگرفته می شود.

ساختار لیسنینگ چجوریه ؟؟؟

در این بخش شما به 4 صوت که گوینده های آن ها همگی زبان انگلیسی مادری دارند گوش داده و به سوالات مربوط جواب میدهید. لهجه های لیسنینگ آزمون آیلتس به طور معمول بریتیش است ولی چون آیلتس یک آزمون بین المللی است از اکثر لهجه های انگلیسی که شامل استرالیایی، بریتیش، آمریکایی و یا حتی لهجه ی انگلیسی یک فرد که انگلیسی زبان دوم وی می باشد، در آن استفاده می شود.

در این قسمت تقسیم بندی 40 سوال لیسنینگ را با موقعیت سوال توضیح می دهیم. در هر بخش یک صوت یا همان Recording و تنها یک بار برای شما پخش می شود. و بهتر است که ذهن خود را آماده ی شنیدن انواع صدا ها از قبیل زن، مرد و انواع لهجه هایی که در پیش تر آورده شد کنید.

Listening Module چهار قسمت دارد:

  • Recording 1 (صوت یا ترک اول)

در این قسمت گفتگوی بین دو فرد با موضوعات روزمره برای شما پخش می شود.

  • Recording 2

یک نفر به تنهایی در این قسمت درمورد موضوعات روزمره صحبت می کند به عنوان مثال یک متن سخنرانی درمورد مراکز تفریحی محلی را در نظر داشته باشید.

  • Recording 3

گفتگوی بین 1 تا چهار نفر که شامل موضوعات در زمینه های مختلف آموزشی است مثل گفتگوی یک استاد دانشگاه و یک دانش آموز که درمورد تکلیف صحبت می کنند.

  • Recording 4

در این قسمت صحبت یک نفر با موضوع علمی مثل سخنرانی یک استاد در دانشگاه برای شما پخش می شود.

 

Skills assessed

در بخش Listening  این مهارت ها در شما نشانه گرفته میشود:

به طور کلی فهمیدن اصل مطلب! ، این که شما توانایی فهمیدن اطلاعات جزئی و خواسته شده توسط سوال را داشته باشید و بتوانید نظر کسی که مشغول صحبت است را تشخیص دهید. همچنین باید بتوانید بحثی را که پخش می شود دنبال کنید.

 

Marking

هر جواب درست 1 نمره دارد و نمره ها از 40 در آخر به سیستم نمره دهی آیلتس از 0 تا 9 برگردانده می شوند. نمرات به صورت ضریب صحیحی از عدد 0.5 گزارش می شوند. می توانید نمرات خود را طبق جدول زیر محاسبه کنید.

جدول نمره دهی یا Band sorce

 

نمونه پاسخنامه لیسنینگ

نمونه پاسخنامه لیسنینگ

 

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button